جزئیات خدمات

Services Details

آسانسور های کششی

آسانسورهای کششی به دو دسته تقسیم می شوند:

1- آسانسور گیربکس

نیروی محرکه لازم برای جابجایی کابین آسانسور توسط موتور آسانسور تولید می شود. در آسانسور کششی این نیرو از طریق سیم بکسل و در آسانسور هیدرولیک از طریق جک هیدرولیک به کابین منتقل می شود.

موتور و گیربکس آسانسور

در سیستم گیربکس معمولی موتور آسانسور با برق سه فاز کار می کند، لذا در صورتیکه حتی یکی از فازها قطع باشد، آسانسور از کار خواهد افتاد، گاهی اوقات برق واحدهای مسکونی وصل است ولی آسانسور کار نمی کند، زیرا ممکن است یکی از فازها(که تامین کننده برق واحدها نیست) قطع شده باشد.

فلایویل

فلایویل چرخ توپر و سنگینی است که روی محور خروجی موتورهای دو سرعته آسانسور قرار می گیرد و شوکهای حرکتی(شتابهای ایجاد شده توسط موتور)را کاهش می دهد.

ترمز موتور

سیستمی است که در صورت باز بودن، اجازه حرکت را به موتور می دهد و در صورت بسته بودن، موتور و در نتیجه کابین قفل می شود. زمانبندی باز و بسته شدن قفل موتور اهمیت بسیاری دارد و توسط تابلو فرمان کنترل می شود.

انواع موتور گیربکس آسانسور

گیربکس نیروی موتور را دریافت کرده و قدرت آن را افزایش (در نتیجه سرعت چرخش را کاهش می دهد).
در یک دسته بندی، موتورهای آسانسور کششی به دو "نوع گیربکسی" و "بدون گیربکس"(گیرلس) تقسیم می شوند.
در یک دسته بندی دیگر، موتورهای آسانسور به دو نوع "تک سرعته" و "دو سرعته" تقسیم می شوند.

انواع موتور و گیربکس قابل استفاده در آسانسورهای کششی عبارتند از:

موتور تک سرعته گیربکسی

این نوع موتور، نیروی خود را از طریق گیربکس به آسانسور منتقل می کند و فقط یک سرعت حرکت برای موتور آن تعریف شده، لذا وقتیکه کابین آسانسور به نزدیکی طبقه رسید، از طریق ترمز موتور، حرکت کابین کند شده و در نهایت کابین در تراز طبقه متوقف می شود.

موتور دو سرعته گیربکسی

این نوع موتور آسانسور دو سیم پیچ و دو سرعت برای حرکت دارد. هنگام شروع حرکت، دور تند استفاده می شود و حدود 30 سانتی متر قبل از رسیدن به تراز طبقات، دور کند درگیر می شود و در محل تراز طبقه توقف کامل صورت می گیرد.
به منظور کاهش ضربات ناشی از شتاب اولیه و یا توقف، چرخ فلزی بزرگ و سنگینی به نام فلایویل یا( چرخ طیار) به موتور متصل است که تکانه های موتور را جذب کرده و کمی حرکت را در این نوع سیستم نرم تر می کند.

معایب سیستم دو سرعته

مسافرین استارت و استپهای ناگهانی را در کابین تجربه می کنند و این تکانها به تدریج از عمر قطعات آسانسور می کاهد. هرچند که وجود فلایویل کمی از شدت این ضربات کم می کند، اما باز هم این ضربات وجود دارند.
استارتهای ناگهانی موتور جریان برق زیادی را مصرف می کند و لذا هزینه برق این سیستمها کمی بیشتر است.

موتور گیربکسی با ولتاژ متغیر – درایو VVVF Variable Voltage Variable Frequency

در این نوع موتور، سرعت حرکت موتور و در نتیجه کابین، توسط مدار الکتریکی کنترل می شود و در یک بازه 3 ثانیه ای، به آرامی از صفر به حداکثر سرعت می رسد و هنگام توقف نیز کابین در همین بازه 3 ثانیه ای از حداکثر سرعت به توقف کامل می رسد. در این حالت حرکت نرم تر و جریان مصرفی کمتری خواهیم داشت . به این ترتیب استهلاک سیستم نسبت به کار کششی دو سرعته خیلی کمتر خواهد بود .

2- آسانسور گیرلس

آسانسور گیرلس با موتور سنکرون مغناطیس دائم در مدت کوتاهی به پرطرفدار ترین تکنولوژی آسانسور در سراسر دنیای مدرن تبدیل شده است . برتری های این فناوری بر سایر سیستم های آسانسوری بسیار است: راحتی فوق العاده، کاهش لرزش و نویزکم موتور، حذف هارمونیک های مختل کننده شبکه برق و البته کاهش چشمگیر مصرف انرژی .
از آنجا که سیم پیچهای روتور در این موتورها با آهنربا های آلیاژی خاص و کمیاب جایگزین شده اند میزان تلفات بسیار کمتر و در نتیجه راندمان حاصله بالاتر از موتورهای آسانسور سنتی است.
زمانی که این موتورها با سیستم اینورتر مناسب ترکیب شوند راندمان بین ۹۰ تا ۹۵ درصد و ضریب قدرت عددی نزدیک به یک خواهد بود که این هدیه بزرگ به شبکه های برق شهری و تجهیزات الکترونیکی منازل است. از دیگر ویژگی‌های مهم موتور های گیرلس حذف قسمت مکانیکی گیربکس و در نتیجه کاهش تلفات ناشی از اصطکاک، کاهش خرابی، عدم نیاز به روغن کاری و در کل کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری است.

آسانسور گیرلس بدون موتورخانه

طراحی فشرده موتورهای گیرلس ابداع اثرگذار دیگری را نیز ممکن ساخته است حذف موتورخانه از ساختمان که در واقع یک تحول فنی و معماری قابل ملاحظه به شمار می آید زیرا نه تنها هزینه های ساخت و ساز را کاهش می دهد بلکه فضای ارزشمندی را آزاد نموده و ابتکار عمل طراحان معماری را افزایش می دهد.
در آسانسور گیرلس بدون موتورخانه ، موتور به جای قرار گرفتن در فضایی مجزا بالای چاه در دیواره چاه تعبیه می شود و با تکیه بر قدرت مغناطیس و تلفیق اجزاء موتور در ساختار دیسک مانند خود با اشغال کمترین فضای ممکن به سادگی کابین را با سرعت بالا در ساختمان‌های نسبتاً بلند به حرکت در می آورد.

مزایای عمومی آسانسور گیرلس

راندمان بالا و مصرف کمتر انرژی
حرکت بسیار نرم و بدون شوک
حجم فیزیکی کوچکتر
قابلیت اجرا در آسانسورهای بدون موتورخانه
کاهش هزینه های ساختمانی و بنایی در اجرای آسانسورهای بدون موتورخانه
کاهش نویز و سر و صدا
عدم وجود گیربکس و احتیاج به روغن‌کاری
سرویس و نگهداری آسان تر
قابلیت دستیابی به سرعت های بالاتر همراه با ظرفیت های بالاتر
تکنولوژی جدیدتر قابلیت تلفیق با فناوری‌های هوشمند مدرن
سازگاری با محیط زیست
ایده آل برای ساختمان ها و مجتمع های پر ترافیک

کیفیت و دوام
LOADING